Наші представництва: 

Замовити зворотній дзвінок
btn

NAT операторського класу

Carrier-Grade NAT - NAT операторського класу

Механізм перетворення мережевих адрес дає можливість операторам зв'язку продовжувати використання обмеженого адресного простору IPv4, обслуговувати велику кількість одночасних з'єднань і спрощує перехід на IPv6-адресацію. Цей новий рівень розвитку NAT розрахований на інтернет-провайдерів і операторів зв'язку, але також підходить для заміни NAT-пристроїв в корпоративних мережах. Він дозволяє призначати локальні адреси абонентам, централізовано перетворюючи їх у зовнішні.

Рішення

На початку 80-х років минулого століття був розроблений і прийнятий мережевий інтернет-протокол IPv4. Ця версія виявилася найбільш успішною, завдяки чому існує дотепер. На кожен IP-адреса виділяється 4 байти. З цієї причини наші адреси складаються з чотирьох блоків десяткових чисел і знаходяться, переважно, в діапазоні від 0.0.0.0 до 255.255.255.255. Чотири групи по 8 бітів гарантували цим протоколом понад 4 мільярдів унікальних IP-адрес, якщо бути точним (4 294 967 296) - божевільно величезне значення за мірками тих років. Тоді вважалося, що цього вистачить назавжди та нічого кращого вигадати не вдасться. Але інтернет розвивався швидше найоптимістичніших прогнозів, а кількість пристроїв, яким була необхідна мережева адреса, активно збільшувалася. Багато в чому це було зумовлено появою широкосмугового інтернету.


Коли розроблявся IP-протокол IPv4, основним способом виходу у всесвітню мережу був телефонний модем, а пристроїв, що постійно знаходилися в мережі, було небагато, тож адрес потрібно було, відповідно, менше. Тому вже на початку 1990-х стало очевидним, що в майбутньому вільні адреси будуть вичерпані. Для розв'язання глобальної проблеми була створена нова версія мережевого протоколу - Internet Protocol version 6. В принципі, IPv6 може гарантувати більше ніж 300 мільйонів адрес на кожного жителя планети. На IP-адресу виділяється 16 байтів (128 бітів) замість 4. Зараз впровадження IPv6 проходить повсюдно, в тому числі та в Україні.

Особливості технології NAT

Новий протокол кращий, проте, перейти відразу на новий стандарт не вдалося. Причина в тому, що IPv6 не створено для забезпечення сумісності. А значить, мережевий пристрій з адресою IPv6 не зможе взаємодіяти з девайсом, що має IP-адресу IPv4. Крім цього, існує безліч пристроїв, які не здатні підтримувати з'єднання по IPv6 протоколу, але ще цілком функціональні для користувачів. Такий стан справ призвів до одночасного паралельного використання обох версій IP-протоколів. З метою якимось чином полегшити ситуацію до загального переходу на IPv6 використовується механізм NAT (Network Address Translation), але не стандартний, а операторського класу, так званий Carrier-Grade NAT або CGNAT, призначений для постачальників послуг і провайдерів, щоб вони могли більш ефективно використовувати IP-діапазон при обмеженій базі адрес.


Для того, щоб зрозуміти принцип роботи Carrier-Grade Network Address Translation, необхідно згадати про особливості адрес в протоколі IPv4. Вся база наявних адрес ділиться на два види - публічні або зовнішні, їх ще називають «білими», і приватні, або «сірі». Для виходу в глобальну мережу використовується зовнішня IP-адреса. Саме вона може бути маршрутизована в інтернеті. Стандартна технологія NAT дозволяє перетворювати (транслювати) приватну IPv4-адресу в публічну. Трансляція мережевих адрес операторського класу (CGNAT) - це великомасштабний NAT, здатний забезпечити перетворення приватного IPv4 в загальнодоступну IPv4-адресу для підтримки великої кількості користувачів і має пропускну здатність не менше 10 Гбіт/с. Це дозволяє інтернет-провайдерам, зберігаючи свої власні загальнодоступні IPv4-адреси, обробляти абонентський трафік через приватну мережу IPv4 постачальника послуг і підтримувати абонентів або підприємства, які мають свої власні приватні мережі IPv4 та одночасно використовують кілька пристроїв.

Переваги NAT операторського класу

Якщо говорити про переваги NAT операторського класу, то вони полягають у наступному:

  • дозволяє постачальникам послуг впорядковано переходити на IPv6 через змішані мережі IPv4 і IPv6;
  • забезпечує переклад сімейства адрес, але не обмежується тільки перекладом в межах одного сімейства адрес;
  • надає комплексний набір рішень для управління IP-адресами та забезпечує застарілому обладнанню доступ до протоколу IPv6.


Для провайдера це також можливість істотно економити адреси. На локальну домашню або офісну мережу припадає декілька публічних IP-адрес, на які, використовуючи механізм CG NAT, йде трансляція внутрішніх IP-адрес, що застосовуються тільки в межах локальної мережі і яких кількісно може бути істотно більше.

Комплексні і гнучкі рішення від світових виробників! Компанія iIT Distribution займається постачанням програмного забезпечення, що дозволяє корпоративним клієнтам використовувати передові рішення в області побудови та обслуговування IT-інфраструктури та забезпечення кібербезпеки. Наші фахівці проведуть попередню експертизу проєкту та оцінять наявність умов для його реалізації на підприємстві.

Читати даліЗгорнути
Mobile Marketing
+