Наші представництва: 

Замовити зворотній дзвінок
btn

Шифрування та захист баз даних

Захист бази даних від несанкціонованого доступу


Дані — це найцінніший корпоративний актив для будь-якого бізнесу. Незалежно від того, в якій галузі працює підприємство, важливо дбати про фінансові звіти та медичні записи або бізнес-плани для стартапу. База даних (БД) — це структурована сукупність інформації, яку можна зберігати, аналізувати та обробляти за допомогою СУБД (системи управління базами даних). Бази даних необхідно захищати та регулярно перевіряти актуальність цього захисту. Використовуючи спеціальні програми та методики, можна запобігти несанкціонованому доступу (НСД) до бази даних в локальних мережах або витоку інформації, не призначеної для широкого розголосу.

Big Data

Жодне підприємство, корпорація, державна установа не може обійтися без використання інформаційної бази (клієнтів, нормативних актів, продуктів, фінансової звітності). Такі масиви майже завжди містять персональну, корпоративну та конфіденційну інформацію. Її викрадення може призводити до катастрофічних наслідків як фінансового, так і репутаційного характеру.

Основні загрози безпеки

Є дві основні причини, що змушують приватні компанії та державні установи витрачати все більші суми на захист БД.


По-перше, це кіберзлочинність. Постійне вдосконалення інструменту зловмисників, поява нових програм-вимагачів, безфайлові способи проникнення і ризик того, що хтось зі співробітників виконає дії, що несуть загрозу конфіденційної інформації. Тільки за 2019 рік, згідно з дослідженнями Data Breach QuickView Report, було розкрито понад 9 мільярдів облікових записів, що містять персональну інформацію. За розвитком злочинних технологій розвиваються і рішення, що допомагають захистити таємні відомості. Важливо вживати превентивні заходи, такі як налаштування конфігурації брандмауера, для обмеження доступу до вхідного і вихідного підозрілого трафіку, а також реалізувати рішення і процедури на випадок небажаного порушення безпеки.


По-друге, це проблема відповідності. Міжнародне законодавство щодо захисту персональної інформації постійно вдосконалюється і стає все більш жорстким. Відповідальність за недоторканність конфіденційних відомостей покладається на організації, які їх збирають в процесі своєї діяльності. Причому в залежності від галузі та типу інформаційних активів, нормативні вимоги можуть істотно відрізнятися. Щоб бути конкурентними на ринку, українським компаніям необхідно відповідати цим стандартам, вкладати більше фінансових ресурсів в забезпечення захисту БД.

Забезпечення безпеки

Що таке безпека даних? Це важлива частина загальної стратегії захисту. Вона включає методи виявлення та оцінки загроз безпеки і зниження ризиків, пов'язаних із захистом конфіденційної інформації та лежать в основі комп'ютерних систем і мережевої інфраструктури.
У цьому контексті важливо розуміти, що захист даних і безпека БД — це не одне і те ж.


Процес захисту даних інформаційної бази передбачає активні дії щодо забезпечення безпеки. Захист систем баз даних — це сукупність методів, програмних засобів, процесів, програм та технологій, застосування яких забезпечує безпеку інформації, що зберігається і запобігають її від несанкціонованого електронного доступу, модифікацій, випадкового розкриття, порушення, знищення, копіювання.


Безпека БД пов'язана з пасивними заходами, які в основному стосуються політики конфіденційності. Вони визначають, як корпорації обробляють і управляють наявними в їх розпорядженні масивами, особливо конфіденційними, такими як особиста інформація, дані кредитних карт, медичні або освітні записи.


Загальновідоме правило — захист баз даних повинен бути багаторівневим. Це означає, що для того, щоб запобігати несанкціонованому доступу до бази даних або її копіювання, необхідно провести комплекс заходів. Чим більше рівнів захисту, тим більше зусиль і програмних засобів знадобиться зловмисникові для злому. І починатися багаторівнева система безпеки повинна з контролю на рівні користувача. Захист бази даних на первинному етапі полягає в умінні розподіляти процеси, привілеї та права доступу. Загроза інформації може бути не тільки зовнішньою, але й внутрішньою. Більше можливостей отримати несанкціонований доступ і копіювати дані — у співробітників підприємства. Причому це може бути зроблено, як навмисно, так і випадково.


Тому захист на початковому рівні передбачає ефективне обмеження несанкціонованого доступу. Засоби контролю перевіряють справжність розподілених прав користувачів і додатків, обмежуючи їх доступ до БД: надання відповідних атрибутів та ролей користувачів, а також обмеження адміністративних привілеїв.

Основні концепції забезпечення безпеки

Фундаментальним базисом виступає так звана тріада — конфіденційність, цілісність, доступність. В англійській мові це звучить як confidentiality, integrity and availability або CIA.

  • Конфіденційність. Передбачає принцип найменших привілеїв. Недопущення несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації.
  • Цілісність. Захист від неправильного видалення або зміни. Одним зі способів забезпечення цілісності є використання цифрового підпису для перевірки автентичності та безпечних транзакцій, що широко використовується урядовими органами та організаціями, що працюють у медичній сфері.
  • Доступність. Основний елемент. Засоби контролю, комп'ютерні системи і програмне забезпечення повинні працювати належним чином, щоб забезпечити доступність послуг і інформаційних систем в разі потреби. Наприклад, якщо фінансова БД відключена, бухгалтерський відділ не зможе вчасно відправляти або оплачувати рахунки, що може привести до порушення критичних бізнес-процесів.

Методи, види та способи захисту інформації в базах даних

Розробка і безпека систем зберігання даних корпоративного класу — це складне завдання, при вирішенні якого необхідно знайти баланс між продуктивністю, доступністю і вартістю. Наша компанія має великий досвід роботи в даній сфері та є ексклюзивним дистриб'ютором програмного забезпечення різних виробників в цій галузі.


Фізичний захист. Дуже важливо звертати увагу на обладнання, на якому можливий доступ до персональних відомостей, запущена програма з їх обслуговування та обробці. Набір необхідних заходів включає блокування кімнат, в яких знаходяться термінали та сервера незалежно від того, чи є вони локальними або доступні через хмарний сервіс. Це також передбачає, що служби безпеки контролюють фізичний доступ до цього устаткування і стежать за тим, щоб не було зроблено зайвих копій. Також важливо не розміщувати вебсервіси та додатки на тому ж сервері, що і відомості, які організація хоче убезпечити.


Криптографія. Шифрування або криптографічний захист бази даних є одним з найбільш ефективних методів забезпечення безпеки БД. Алгоритм шифрування перетворює інформацію в незрозумілі символи за допомогою математичного процесу. У той час, як інші інструменти безпеки захищають систему від вторгнень або атак, шифрування є фундаментальною формою, яка стосується безпеки самих даних. Це означає, що навіть у разі злому системи інформація буде доступна для читання тільки авторизованим користувачам, які мають ключі шифрування.


Процес захисту даних бази даних неможливий без управління паролями, що має визначальне значення для підтримки безпеки. За цією стороною стратегії безпеки зазвичай стежать співробітники IT-підрозділу. Практика безпеки БД також включає управління привілеями. Організації можуть зробити безліч різних кроків для управління паролями, наприклад, використовувати актуальні методи дво- або багатофакторної аутентифікації, надавати користувачам обмежений час для введення облікових даних.

Важливість шифрування


Якими б надійними не були системи захисту даних, повністю можливість їх злому, витоку або перехоплення інформації гарантувати неможливо. І ось тут, коли зловмисник вже радіє в передчутті того, як він нею розпорядиться і скільки на цьому заробить, він розуміє, що дані зашифровані. Іншими словами, шифрування — це останній рубіж захисту баз даних, що гарантує, що навіть в тому випадку, якщо фортеця впаде, ворогові дістануться гігабайти безглуздих символів, які неможливо інтерпретувати.

Як спеціалізована компанія у сфері забезпечення кібербезпеки, iIT Distribution може надати клієнту всі відомі технології шифрування, необхідні для захисту інформації.


Ізолювання особливо конфіденційної інформації


Дуже дієва міра, завдяки якій пересічний користувач не зможе дізнатися про сам факт існування такої конфіденційної бази даних. Особливо ефективним такий метод буде проти атак нульового дня. Навіть наявність і використання уразливості не дасть хакеру уявлення про всю структуру БД завдяки ізольованості особливо цінної інформації.

Управління змінами


Дана міра передбачає управління внесенням змін до БД. Приклади можливих змін включають злиття, редагування, які можуть здійснювати користувачі, які отримують доступ до ІТ-ресурсів. Необхідно задокументувати, які зміни відбулися і чи не пошкодять вони безпечний доступ до БД і додатків. Також важливо визначити всі додатки та ІТ-системи, які будуть враховувати ці зміни до своїх інформаційних потоків.


Безпека стільникових мереж


Захист стільникових мереж відрізняється тим, що там є дві бази даних або, як їх називають, регістри. Один з них — HLR (домашній регістр місцеперебування) — містить інформацію про абонента, його телефонний номер, ідентифікатор обладнання, перелік послуг і місце розташування в поточний момент часу. Інший — VLR (Visitors Location Register) — містить інформацію про те, яка кількість активних абонентів знаходиться в зоні дії та дозволяє ідентифікувати їх за номером чи кодом IMEI мобільного пристрою. Саме для захисту регістрів використовуються програмні методи та алгоритми шифрування.

iIT Distribution - офіційний представник виробників ПЗ для кібербезпеки. Компанія iIT Distribution спеціалізується на рішеннях інформаційної безпеки. Ми не тільки забезпечуємо постачання програмного забезпечення та технічного обладнання, а й надаємо повний комплекс послуг із супроводу проєктів. Первісну експертизу та оцінку проводять висококваліфіковані фахівці, чий рівень підтверджений сертифікатами вендорів. Можемо запропонувати комплексні рішення для побудови ІТ-інфраструктур та їх обслуговування. Регулярно проводимо вебінари з питань кібербезпеки, шифрування, запобігання витоків конфіденційної інформації. Почувши клієнта та отримавши уявлення про те, що він хоче отримати, наші фахівці оберуть комплект обладнання та програмного забезпечення від провідних виробників. Нашими співробітниками також може бути проведена виїзна презентація варіантів захисту баз даних і можливостей технічного обладнання.


Наш сайт пропонує потенційним покупцям великий вибір рішень з кібербезпеки та побудови сучасної комунікаційної інфраструктури. У портфелі компанії знаходяться вендори - лідери ринку згідно Gartner, Forrester, IDC тощо. Ми співпрацюємо з компаніями, які отримали популярність завдяки новаторському підходу до організації ІТ-інфраструктури та стали лідерами ринку. Кваліфікована підтримка вендора при впровадженні проєктів підвищує загальні шанси на його успішну реалізацію. Ми є ексклюзивними дистриб'юторами в Україні таких брендів, як Lepide, Cossack Labs, CrowdStrike, Labyrinth, NetBrain. Клієнту може бути надана демоверсія програмного забезпечення. Програмне забезпечення та послуги можуть бути надані в будь-якому регіоні країни. Наша співпраця буде взаємовигідною і зможе забезпечити необхідний рівень інформаційної підтримки та підвищення ефективності вашого бізнесу. Якщо ви зацікавлені у створенні надійної телекомунікаційної інфраструктури або корпоративної мережі, заповніть форму нижче.

Читати даліЗгорнути
Звертайтеся до професіоналів!


Дотримання передових методів і впровадження сучасних технологій дозволить значно підвищити безпеку наявних у розпорядженні інформаційних масивів. Правда, найчастіше у компаній немає часу і можливостей для того, щоб реалізувати цю політику самостійно. У цій ситуації існують вже готові рішення та інструменти, що автоматизують більшість цих процесів. Придбати їх можна звернувшись в компанію iIT Distribution.

Mobile Marketing
+