fbpx

Наші представництва: 

Замовити зворотній дзвінок
btn

Системи зберігання даних

Корпоративні системи зберігання даних


Характеристики пристроїв, призначених для вирішення завдання зберігання даних, безперервно поліпшуються, з'являються нові схеми і архітектури зберігання. Універсальної методики побудови корпоративної системи зберігання даних, яка підійшла б більшості компаній, не існує. Тільки урахування всіх особливостей діяльності компанії і її потреб в інформаційному забезпеченні дозволить побудувати відповідне рішення. Однак є основні принципи та схеми, які визначають загальні методи організації роботи з інформацією і визначають основні типи корпоративних систем. Тільки після того, як організація вибрала одну з можливих архітектур, слід переходити до вибору конкретних моделей апаратних засобів.

Які бувають системи і підсистеми зберігання даних, їх принцип роботи — огляд ефективних рішень

Перш ніж впроваджувати на своєму підприємстві нову СЗД, необхідно розібратися в їх різновидах і принципах роботи. Жорсткий диск персонального комп'ютера або вінчестер — це перша система зберігання даних, та попри постійного збільшення його обсягу, це обладнання в багатьох випадках вже не справляється зі своїми завданнями. Сучасна централізована дискова СЗД (DAS) може складатися з 16 накопичувачів, винесених за межі персонального комп'ютера, може впоратися з великим потоком інформації, проте швидкість її передачі іншим користувачам мережі може виявитися недостатньо високою.


Розв'язати цю проблему повинне було мережеве сховище даних (NAS), архітектура якого дозволяє централізовано працювати з інформацією за допомогою вузькоспеціалізованого пристрою, інтегрованого в локальну мережу. Однак з часом хмарні сховища стали вимагати більшого обсягу, чіткого розподілення пристроїв, збільшення швидкості обробки. Для цього SAN були винесені в окрему мережу, котра зовні виглядає як великий жорсткий диск.

Яку СЗД вибрати і де можна вигідно придбати?

Сучасні СЗД відповідають не тільки за зберігання інформації, а за її аналіз, захист, архівування та відновлення. У справжніх реаліях компанії не можуть обійтися просто зберіганням, їм необхідно вдаватися до нових технологій СЗД для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку. Архітектурні особливості різних СЗД не дозволяють однозначно виділити лідера, при виборі відповідного рішення необхідно враховувати завдання, з якими доведеться справлятися. Для невеликих компаній можна обмежитися покупкою СЗД організованою по типу DAS, тому що вона:

  • легко впроваджується та управляється;
  • має низьку вартість в порівнянні з іншими рішеннями.

Але вона не володіє високою надійністю і має обмеження по підключенню серверів.

Систему типу NAS досить легко під'єднати та просто адмініструвати. Вона досить гнучка і дозволяє швидко збільшити обсяги сховищ інформації, до неї простий одночасний доступ, при цьому неважливо, яка операційна система встановлена ​​на персональних комп'ютерах.


Високу швидкість і низьку затримку здатна забезпечити SAN. З її допомогою можна організувати віддалене архівування та відновлення даних без будь-яких додаткових витрат з вашого боку, розвантажити підмережу від службового трафіку.

Щорічно кількість даних, які використовуються по всьому світу, зростає в геометричній прогресії і Україна — не виняток. Комп'ютерний облік сьогодні використовується на всіх етапах виробництва товарів: від надходження сировини на склад до відпустки готової продукції покупцям. Багато великих компаній використовують електронний документообіг, дистанційну форму здачі податкової та бухгалтерської звітності. Все це призводить до постійного зростання електронної інформації, що вимагає зберігання на файловому сервері. Згодом на ньому перестає вистачати місця і будь-які дані починають повільно вилучатись і записуватися, а деякі навіть губляться під час зависання. Тоді необхідно замовити побудову, підключення або впровадження систем централізованого зберігання та обробки даних (ЦОД) великих обсягів, основна функція яких — налагодити швидку і безперебійну передачу інформації, її збереження. Сучасні дискові, програмно-визначені, хмарні та віртуальні системи зберігання даних дозволяють забезпечити швидку і надійну передачу інформації і її збереження, компанія iITD (Київ, Україна) пропонує своїм клієнтам купити недорогі, але ефективні рішення. Самостійно прийти правильне рішення про покупку того чи іншого продукту буде непросто, тож краще звернутися до фахівців компанії iITD, які допоможуть зробити оптимальний вибір з урахуванням всіх ваших потреб. Ми є постачальником програмного та апаратного забезпечення у сфері ІТ. Компанія спеціалізується на побудові професійної системи безпеки та інфраструктури, використовуючи нові технології та програмні методи.

Читати даліЗгорнути
ukUkrainian
ru_RURussian en_GBEnglish ukUkrainian