Наші представництва: 

Замовити зворотній дзвінок
btn

Управління ризиками та захист даних

Управління ризиками інформаційної безпеки


У будь-якій організації існує безліч ризиків, з якими менеджмент постійно стикається: фінансові, репутаційні, в тому числі й інформаційної безпеки. Серед популярних дій, які загрожують ІБ, виділяють витік інформації, отримання необхідного доступу до секретних файлів за допомогою технічних засобів, шкідливі програми, використання неліцензійного програмного забезпечення, втрати даних, кібервійни, кібертероризм.
З огляду на той факт, що ризики усунути повністю неможливо, то краще рішення - це управління ними. Перш ніж братися за врегулювання процесу, слід розібратися з побудовою даної системи управління.

Класифікація, планування, методи оцінки ризиків

Політика управління ризиками інформаційної безпеки описана в міжнародному стандарті ISO / IEC 27005: 2008. У документі вказані цілі, які переслідує цей безперервний процес:

  • визначення активів, оцінка їх цінності;
  • виявлення загрози активам і уразливості в системі захисту;
  • прогнозування ймовірності реалізації загроз, розрахунок та їх попередження.

Оцінка ризиків інформаційної безпеки проводиться поетапно (етапи полягають в ідентифікації загроз, вразливостей і активів) різними методами управління, зазначеними в стандарті, що дозволяє виробляти якісний або кількісний аналіз загроз, визначення факторів ризику системи, пошук оптимального рішення шляхом кластеризації. Варто зазначити, що чіткої методики розрахунку величин ризиків немає, тому відповідно до стандартів і кращого досвіду, організації повинні вживати всіх можливих заходів, аби запобігти їх, а саме: дотримання всіма співробітниками організації кібергігієни та внутрішніх положень безпеки, використання сучасних засобів захисту від новітніх атак і загроз, а також використання систем управління ризиками інформаційної безпеки.

На сьогодні таке поняття, як ризик інформаційної безпеки безпосередньо пов'язаний з автоматизацією робочого процесу, тому і управління даними ризиками також має бути автоматизовано за допомогою ПЗ для цих цілей (аналіз уразливості, захист інформації тощо).


Процес впровадження ПЗ дозволяє організувати такі важливі моменти, як ідентифікацію ризику, оцінку його прояви, наслідки, вибудувати послідовність дій, залучити необхідних осіб, провести моніторинг, відстежити важливі моменти, виявити потрібну інформацію, навчити співробітників необхідних дій для зниження ризиків організації. Надійна платформа захисту даних Lepide Data Security Platform, в якій закладені всі стандарти та основи безпеки, буде виконувати необхідні перевірки, що допомагає вчасно виправити неправильні налаштування та відповідати стандартам ІБ.

Ваша професійна підтримка надійної компанії iIT Distribution в Україні! iIT Distribution - компанія, яка допоможе уникнути проблем, пов'язаних з негативним впливом на організацію. Як тільки з'являються дані зміни, надійна програма Lepide Data Security Platform допомагає їх виявити в найкоротші терміни. При аномальних змінах користувачами або шкідливому ПЗ захист спрацьовує відразу, і в режимі реального часу відправляє повідомлення уповноваженій особі. Дана програма допомагає побачити внутрішні загрози, щоб вчасно здійснити аналіз, оцінити та усунути їх. Надішліть запит на безкоштовну демонстраційну версію, щоб переконатися у всіх перевагах та надійності ПЗ.

Читати даліЗгорнути
Mobile Marketing
+